Projekty architektoniczne

Tworzymy zróżnicowane projekty architektury dlatego zakres współpracy może być dostosowywany w zależności od rodzaju inwestycji.

Głównie wykonujemy projekty indywidualne budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz rezydencji. Nasze projekty możemy realizować kompleksowo wraz z aranżacją wnętrz i zagospodarowaniem terenu oraz projektami wykonawczymi. 

Specjalizujemy się w projektach indywidualnych

 Chcemy aby przestrzenie i budynki, które projektujemy były wyjątkowe oraz poprawiały jakość życia. Wierzymy, że lepsza przestrzeń do mieszkania to lepsze jutro!

Nad projektem domu pracujemy do momentu totalnego zadowolenia klienta. Dlatego masz gwarancję, że projekt sprosta Twoim oczekiwaniom.  Jesteśmy z tobą od koncepcji po projekt budowlany aż do realizacji.

z- architektem to nie tylko profesjonalny projekt ale również współpraca z uprawnionym architektem oraz zespołem specjalistów poszczególnych branż.

Nigdy nie zastanawiałeś się jaki ma być Twój dom i teraz masz mętlik w głowie?
Spokojnie, przeanalizujemy inspiracje w poszukiwaniu odpowiedniej stylistyki. Przeprowadzimy tez szczegółowy wywiad o Twoich potrzebach.
Nie wiesz co zmieści się na działce albo jak rozplanować dane elementy?
Na początku współpracy przeanalizujemy możliwości inwestycyjne na działce. Możesz z tym się do nas zgłosić nawet przed zakupem działki.
Boisz się, że nie będziesz mógł się zdecydować? Lub propozycje nie będą Ci się podobać?
Pracujemy etapami dzięki czemu finalna wersja zwykle robi efekt wow. Jeśli jednak nie będziesz dalej pewny, przysługują Ci dwie zmiany do koncepcji.
Previous slide
Next slide

Dlaczego warto wybrać

z-architektem?

Projektowanie dla nas to coś więcej! Nigdy nie idziemy na skróty i zawsze dbamy o to, żeby projekt spełniał najwyższe standardy, miał odpowiednie proporcje oraz był funkcjonalny i piękny.

 • Pracujesz z architektem z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń;
 • Nad wszystkimi pracami projektowymi pracuję osobiście lub je koordynuje. Dlatego masz pewność z kim pracujesz.
 • Jako pracownia celowo piszę w liczbie mnogiej ponieważ za każdą współpracą projektową kryją się też inni projektanci, elektrycy, branża sanitarna, konstruktor, geolog, geodeta i inni branżyści wykonawcy i kierownicy budowy. Nigdy całość pracy nie jest tylko i wyłącznie moją zasługą;
 • Współpracuje z wykonawcami, branżystami, kierownikami budów;
 • Współpracuje przy projektach wnętrz z wykonawcami oraz sklepami z wyposażeniem wnętrz dzięki czemu mogę uzyskać jak najlepsze ceny dla moich klientów;

Masz pytania? Chcesz poznać szczegóły? Dowiedz się więcej o naszych usługach zadzwoń lub zarezerwuj rozmowę on-line. Wspólnie poszukamy rozwiązania dopasowanego do Ciebie!

Zobacz co oferujemy:

Projekt indywidualny

DLA KOGO JEST PROJEKT INDYWIDUALNY?

Dla inwestorów chcących, żeby:

 • przestrzenie w jakich żyją nadążały za trybem życia jaki prowadzą;
 • bryła samego budynku była w stylu jaki jest najbliższy ich gustom;
 • budynek był optymalnie dopasowany i zgrany z terenem;
 • cenią piękno i funkcjonalność;
 • wiedzą, że dom to inwestycja.

DLACZEGO WARTO WYBRAC PROJEKT INDYWIDUALNY?

 • Przy projekcie indywidualnym współpracujesz z architektem od samego początku kiedy to rodzi się program funkcjonalny i pierwsze koncepcje;
 • Daje to komfort, że budynek i jego funkcja będzie dopasowany do Twojego stylu życia, rodziny i potrzeb;
 • Forma budynku jest dopasowywana do działki i otoczenia;
 • Twoje potrzeby są analizowane przez osobę, która przetłumaczy je na język architektury;
 • Budynek nie dość, że będzie funkcjonalny to nie będzie straszył przypadkowymi zmianami ścian, okien i drzwi burzącymi formę bryły jak to często bywa przy przypadkowych zmianach w projektach typowych;
 • Wszystko będzie przemyślane a Ty będziesz maił pewność, że nie powierzyłeś inwestycji swojego życia przypadkowi;
 • Projektujemy również wnętrza przez co masz pewność, że wnętrze nie będzie odbiegać jakością od bryły

ZA CO TAK NAPRAWDĘ PŁACISZ W TRAKCIE PRAC NAD PROJEKTEM INDYWIDUALNYM?

 • wiedzę zdobywaną na studiach, podczas praktyk, pracy zawodowej, na budowach oraz szkoleniach;
 • czas jaki zaoszczędzisz, kiedy architekt „biega” po urzędach i załatwia wszystkie formalności;
 • godziny spędzone nad analizowaniem układu funkcjonalnego, tak aby był w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Być może masz rodzinę i również ich potrzeby trzeba będzie uwzględnić. Wielu z nas swój dom widzi tylko tu i teraz. Architekt przeanalizuje go również pod kątem upływającego czasu. Tego aby był elastyczny tak jak Twoje plany na przyszłość;
 • rysunki budowlane oraz koordynację między branżową, tak żeby projekt był spójny konstrukcyjnie, instalacyjne a do tego piękny i funkcjonalny.
 • Projekty branż sanitarnej, konstrukcyjnej i elektrycznej oraz pokrewnych zgodnie ze specyfiką projektu

CO DOSTAJESZ?

 • projekt koncepcyjny w postaci rzutów, schematów i wizualizacji,
 • projekt zagospodarowania terenu wraz z instalacjami na działce,
 • pełną dokumentacje architektoniczno-budowlaną w postaci rysunkowej i opisowej,
 • uzyskanie potrzebnych dokumentów formalnych potrzebnych do uzyskania pozwolenia,
 • pozwolenie na budowę/zgłoszenie,
 • koordynację projektu technicznego,
 • w razie potrzeb dodatkowo można zamówić projekt wykonawczy będący uszczegółowieniem projektu architektoniczno-budowlanego, pozwalającym na „bezbolesną” realizację inwestycji,
 • doradztwo i fachową pomoc

*projekty indywidualne domów i rezydencji realizujemy na terenie całego kraju.

Adaptacja projektu typowego

Przy zakupie projektu gotowego przez inwestora należy przeprowadzić adaptacje co jest niezbędnym warunkiem do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia. Adaptujemy projekt do lokalnych warunków zabudowy zgodnie z miejscowym planem bądź występując o warunki zabudowy. Cały proces prowadzi do uzyskania potrzebnego pozwolenia na budowę/zgłoszenia

CO ZAWIERA TAKI PROJEKT:

Analizę działki inwestora przed wyborem odpowiedniego projektu gotowego oraz doradztwo przy wyborze odpowiedniego projektu typowego;
Doradztwo dotyczące zmian w projekcie gotowym- zmiany wprowadzamy za pomocą oprogramowania komputerowego;
Uzyskanie potrzebnych dokumentów formalno- prawnych i materiałów do wykonania projektu architektoniczno- budowlanego oraz projektu technicznego;

*Koszt dodatkowych zmian w projekcie budynku ustala się indywidualnie z architektem adaptującym, zależnie od zakresu, trudności i pracochłonności wprowadzenia modyfikacji

Projekt wnętrz do projektu architektury

Jest to usługa kompleksowa dzięki, której można uniknąć wielu przeróbek podczas budowy. Projekt wnętrz jest integralną częścią całości i zostanie uwzględniony w projekcie technicznym składanym na budowę.

Dzięki takiemu projektowi inwestor jest w stanie dużo zaoszczędzić. Podjęcie jak największej ilości decyzji już na etapie projektowym zdecydowanie przyspiesza budowę.

Jak przebiega współpraca?

Z naszych usług korzystają inwestorzy prywatni mieszkający w Polsce ale również żyjący za granica. Dlatego większość współprac odbywa się on- line. Mamy w tym duże doświadczenie i cały proces przez to nie zabiera Ci dużo czasu.

ETAP I

Pierwszy etap polega na poznaniu potrzeb inwestora związanych z projektowanym budynkiem. Sprawdzamy możliwości zabudowy działki względem MPZP/ WZ oraz innych uwarunkowań. Pracujemy nad układem funkcjonalnym domu oraz zagospodarowaniem terenu. Następnie powstaje bryła budynku. Wszystkie prace są podstawą do dalszych działań i trwają tak długo, aż obiekt uzyska pełną akceptację inwestora. Czas pracy nad koncepcją bywa różny ale średnio jest to 1-3 miesiące. 

ETAP I
ETAP II

Na podstawie zatwierdzonego układu funkcjonalnego tworzymy wizualizacje, które mają pokazać jaki efekt chcemy uzyskać podczas realizacji. Tworzymy rysunki rzutów, elewacji i zagospodarowania terenu. Uzyskujemy również w tym czasie potrzebne warunki, dokumenty i opinie potrzebne w zależności od specyfiki projektu. W zależności od zakresu prac możemy również na tym etapie wykonać projekty wnętrz.

ETAP II
ETAP III

Na tym etapie tworzymy rysunki architektoniczno- budowlane wraz z koordynacją międzybranżową i przygotowaniem dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia. Składamy projekt do wraz z odpowiednim oświadczeniem inwestora. W trakcie procedowania przez urząd projektu uzupełniamy odpowiednie braki oraz działamy w interesie inwestora.

ETAP III
ETAP IV

Etap ostatni wieńczy uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i przekazanie inwestorowi pełnej dokumentacji wraz z projektem technicznym. Przekazana dokumentacja jest podstawą do rozpoczęcia budowy wymarzonego domu. Podczas realizacji świadczymy usługę nadzorów autorskich, będących wsparciem dla inwestora. 

ETAP IV

Pamiętaj projekt to dopiero początek!

z-architektem możesz znacznie więcej! W ofercie mamy również usługi związane z projektowaniem wnętrz, analizą chłonności działki oraz przebudowami budynków. Dzięki współpracy z nami możesz cieszyć się spokojem z dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Wykonamy darmową wycenę

Masz pytania? Chcesz poznać szczegóły? Dowiedz się więcej o naszych usługach zadzwoń lub zarezerwuj rozmowę on-line. Wspólnie poszukamy rozwiązania dopasowanego do Ciebie!

Zobacz część z naszych prac:

Wszystko jasne!

Projekt wnętrz części dziennej oraz łazienek w domu jednorodzinnym pod Tarnowem. Projekt realizowany jako projekt kompleksowy wraz z wizytami podczas remontu. Głównym założeniem było rozjaśnienie

więcej»

Dom maksymalny

Maksimum funkcji w domu jednorodzinnym Projekt domu jednorodzinnego na działce ze spadkiem uwzględniający podpiwniczenie, grafitowy dach i elewację z akcentami drewna jest nowoczesny i funkcjonalny.

więcej»

Prosta i elegancka forma

Dom ze stropodachem Nasza koncepcja to nowoczesny dom jednorodzinny, który łączy w sobie elegancję kolorów beli i szarości z funkcjonalnością i przestronnością. Fasada jest utrzymana

więcej»
dom na zboczu

Dom z widokiem na naturę

Nowoczesna bryła budynku na działce ze spadkiem Projekt indywidualny domu jednorodzinnego stworzony dla rodziny z dziećmi. Budynek jednorodzinny zaprojektowaliśmy tak aby widok grał tu pierwsze

więcej»

Nowoczesna stodoła

Geometria i materiały Projekt indywidualny w stylu nowoczesnej stodoły. Bryła budynku jest prosta i zwarta. Budynek jest budynkiem mieszkalnym z częścią usługową w parterze. Geometrię

więcej»

Szarości i kolory ziemi

Prostota i elegancja Projekt wnętrz części dziennej apartamentu w Krakowie. Projekt wnętrz został realizowany jako projekt koncepcyjny. Założeniem było stworzenie jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni w

więcej»

Prosto i wygodnie

Dom w sam raz! Projekt indywidualny domu jednorodzinnego stworzony dla młodego małżeństwa. Budynek jednorodzinny zaprojektowaliśmy tak aby od północy znajdowało się wejście, wjazd do garażu

więcej»

Nowoczesne biuro w Krakowie

Projekt wnętrz biura łączy funkcjonalność i nowoczesność, wykorzystując cegłę oraz beton na sufitach, co nadaje przestrzeni industrialny charakter. Jasne kolory dodają lekkości a duże przeszklenia

więcej»
Przewiń na górę
error: Zablokowane